Průběh spolupráce ve zkratce
Spolupráce s interiérovým designérem se vyplatí
Co předchází finálnímu Návrhu interiéru

Úvodní nezávazná schůzka seznámení s projektem a Vašimi představami
Cenová nabídka na Návrh interiéru
Zálohová faktura
Detailní rozbor požadavků zaměření prostoru vysvětlení průběhu zakázky
Dispoziční návrhy varianty, diskuze nad návrhy
Estetické návrhy varianty, diskuze nad návrhy
Finální faktura za návrh
Co obsahují Podklady pro realizaci

Návštěvy showroomů
Nákupní seznam
Podklady pro realizaci detailní nákresy pro stavbu, podlaháře, tapetář, elektrikáře, truhláře a ostatní dodavatelé
Faktura za podklady pro realizaci
Co znamená Autorský dohjled nad realizací

Představení projektu řemeslníkům, vysvětlení specifických detailů návrhu
Upřesnění detailů projektu pro výrobu a dodavatele
Komunikace a konzultace změn v průběhu realizace projektu
Návštěvy na místě instalace,
Dohled zda realizace probíhá v souladu s návrhem
Co znamená Celkový dohled nad realizací projektu

Poptávkové řízení
Plán průběhu projektu
Časová koordinace prací dodavatelů (stavební práce, malíři, obkladači, elektro, truhláři a další)
Dohled a kontrola nad správností provedených služeb a řešení případných reklamací
Řešení nesrovnalostí a požadavků na změny, které se mohou během prací objevit.
Finální úprava
DETAILNÍ POPIS SPOLUPRÁCE
Proč interiérový designér?
Kupujete nový byt či dům? Vidíte projekt na papíře, nedokážete si budoucí prostor moc představit a stavitel se ptá kam přesně umístit rozvody?
Potřebujete rekonstrukci stávajícího bydlení, které už nevyhovuje ani vašim potřebám ani současné době? Dispozice staršího domu je složitá?
Děti potřebují upravit dětský pokoj podle jejich současného věku a souvisejících potřeb?
Kuchyňská linka už dosloužila, je čas na novou? Nemáte úplně jasno jak na dispozici nové kuchyně?
Designér nebo projektant?
V případě, že zamýšlená přestavba je takového takového rozsahu, že potřebujete podklady pro stavební povolení nebo máte ohlašovací povinnost, obraťte se na projektanta a na designéra zároveň. Designér s projektantem mohou spolupracovat. Projektant řeší konstrukci, nosnosti a další technické prvky stavby a základní dispozici prostoru, vytváří stavební dokumentaci. Detailním rozložením kuchyňských skříněk, umístěním led pásky v knihovně, přesným typem podlahy, velikostí stolu tak, aby se tam vešli všichni členové rodiny a hlavně estetickým pojetím prostoru se nezabývá vůbec.
S designérem a výsledným 3D návrhem vždy přesně víte dopředu jak bude vypadat výsledek. Z hlediska ergonomie se eliminují chyby a případné následné drahé úpravy. Není nutné realizovat polovičatá řešení z důvodu, že něco musí stát právě na tomto místě kvůli rozvodům. Z estetického hlediska prostor musí odrážet osobnost majitele, a navíc přinášet pocit klidu a pohody. Vytvořit domov.
Stejně tak v kanceláři, prodejně nebo kavárně je estetické hledisko velmi důležité. Jak se asi cítí klient, který přijde do vaší provozovny?
Jde o opravdu hodně peněz. Většina lidí ráda vidí dopředu, za co platí. Návrh optimalizujeme tak, abychom se vešli do Vašeho finančního rozpočtu. Na dodávky od prověřených dodavatelů dostanete slevu.
Je lepší si všechno do posledního detailu naplánovat dopředu. Designér je průvodce. Má znalosti a zkušenosti. Vnímá prostor. Předkládá varianty a možností. Vy si vybíráte.
Spolupráce a cena
První schůzka probíhá v řešeném prostoru, pokud je to možné. Trvá okolo hodiny a půl.
Schůzka slouží k vzájemnému seznámení a přestavení. Jde o to, abychom se poznali a zjistili, jak náš vzájemný vztah bude fungovat. Není to o jednorázové dvouhodinové schůzce, ale o budoucí spolupráci v řádu měsíců. Bydlení je hodně osobní věc. Z první schůzky vyplyne, zda budeme pokračovat dál.
Zákazník sdělí svá přání, představy a požadavky, designér představí svou dosavadní práci. Pro designéra je navíc velmi přínosné nasát atmosféru konkrétního místa, setkat se se zákazníkem "naživo" a pochopit jeho mentalitu a potřeby. Pokud prostor dosud neexistuje, tak se sedí plány.
Základem je pozorné naslouchání potřeb, představ a pocitů klienta. Ty se následně zakomponují do návrhu. Designér přidá vlastní nápady a zkušenosti. Je to o vzájemné spolupráci. Výsledkem je návrh prostoru, který je ušitý vašim potřebám a pocitům na míru.
Cenová nabídka
Pokud se na schůzce shodneme na další spolupráci, následuje cenová nabídka.
V základu nabízím tyto možnosti spolupráce
1. Vytvoření dispozičního a estetického navrhnu, pokud klientovi pouze stačí mít obrázek řešení, jak bude nový interiér vypadat a zbytek si zařídí sám. Jedná se o zaměření stávajícího prostoru a zakreslení současné situace. Dále o návrh nové dispozice. V minimálně dvou variantách představím optimální rozvržení prostor, hlavní rozvržení umístění nábytku a průchozích tras. Pokud je to nutné, tak součástí je i návrh na posunutí příček nebo jiné drobné stavební úpravy.
Po schválení klientem na to navazuje estetický návrh, kam se promítne zvolený styl, barevné řešení, materiály a doplňky.
V obou etapách máte pochopitelně prostor pro Vaše připomínky, které detailně prodiskutujeme a které se do výsledného návrhu zapracují. Vaše názory a dojmy jsou důležité a pracujeme s nimi.
2. Specifikace vybavovacích prvků. Vyhotovím předvýběr reálného vybavení formou prezentace a následně můžeme společně navštívit studia a prodejny a vybrat přesné podlahy, obklady či sedací soupravu a další kusové vybavení a doplňky společně.
3. Podklady pro realizaci. Po finálním odsouhlasení návrhu (tedy bodů 1 a 2) z Vaší strany připravím podrobné okótované a okomentované podklady pro realizaci. (vývodové plány vodo a elektro instalace, velmi detailní okótované podklady nábytku na míru, spáro řezy apod.) Na základě podkladů může každá výrobní či dodavatelská firma vypracovat svou cenovou nabídku a následně výrobní dokumentaci pro výrobu.
4. Průvodce realizací - dohled nad realizací
Poptávky a zajištění nabídek od řemeslníků, dodavatelů a/nebo realizační firmy, se kterými na počátku realizace probereme důkladně všechny detaily projektu. Konzultace v průběhu realizace, řešení případných nesrovnalostí a požadavků na změny, které se mohou během prací objevit.
Závěrečné focení
Fotografie budou zveřejněny na sociálních sítích.
Jak to bude probíhat časově
Každý návrh pro zákazníka je jedinečný a originální. Pravidla a normy se dodržovat musí, ale návrh interiéru samotného není jen práce s předem jasně danými pravidly a postupy, které se prostě aplikují. Pokud má výsledný návrh zobrazit Vaši osobitost a Vaše jedinečné potřeby, chce to tvůrčí kreativitu, a to si žádá určitý čas. Hodně se diskutuje, pojmenovávají se detailně desítky položek. Během 6 - 16 týdnů od schválení cenové nabídky bývá návrh hotový.
Je potřeba počítat s tím, že na realizaci řemeslníci nemají čas ihned. Výrobu s termínem za 8 - 12 týdnů nabízí malé i velké firmy. Na dodávky některých materiálů nebo vybavení se může také čekat týdny. V průběhu realizace se mohou objevit technické komplikace.
Ozvěte se prosím včas, nejlépe ve stádiu vašich úvah o změně, ideálně před započetím jakýchkoliv prací, respektive dokud je čas naplánovat a posouvat rozvody.
Pokud se zahájí spolupráce s návrhářem interiéru včas, je čas a prostor navrhnout dokonalé dispoziční řešení, které bude vyhovovat právě Vám. Eliminují se chyby a případné následné drahé úpravy. Nebude nutné realizovat polovičatá řešení z důvodu, že něco musí stát právě na tomto místě kvůli rozvodům, protože by se musela rozkopat nová omítka.
Interiér je pochopitelně možné navrhnout i pro hotové rozvody, jen to znamená určitá omezení.
Orientační ceny za vypracování návrhů
Záleží na rozsahu služeb, který si klient objedná.. Zda jen základní návrh, nebo kompletní návrh včetně podkladů pro realizaci.
Druhá věc je složitost prostoru a požadovaného vybavení. Záleží na tom, zda se v projektu budou dělat stavební úpravy, jak je prostor složitý (schody, šikminy, krby, niky, sloupy, komplikované nepravidelné prostory, velmi malé prostory a pod.), kolik bude zakázkového nábytku na míru nebo například od toho, zda klient trvá na zachování nějakých současných prvků. Navrhnout malou garsonku v podkroví může být složitější než návrh velkého obývacího pokoje v paneláku.
Pokud vám někdo z okolí sdělí vysokou cenu, kterou dal za služby bytového designéra, nejprve si zjistěte, o jaký rozsah služeb se jednalo. Někdo chce jen základní návrh bez podkladů k realizaci s tím, že vše si zařídí sám, někdo chce detailní podklady pro realizaci, někdo chce i autorský dozor při realizaci.
Navrhování interiéru je činnost, která má část technickou - to je návrh dispozice a finální podklady pro realizaci, kreativní - to je estetické řešení a logistickou - to je realizaci nebo autorský dozor při realizaci.
Cena za celý byt nebude prostý součet cen za jednotlivé místnosti. Při návrhu celého bytu nebo domu se bere v úvahu celý prostor jako celek a cena za jednu místnost vychází nižší, než cena za návrh jedné místnosti. Cena se kalkuluje na míru podle specifik každého jednoho projektu
Toto jsou informační orientační částky. Ceny jsou uvedené Kč. Nejsem plátcem DPH
Obývací pokoj - okolo 15.500
Kuchyně - okolo 17.500
Obývací pokoj s kuchyní a jídelním koutem - okolo 25.000
Ložnice - okolo 9.200
Dětský pokoj - okolo 13.500
Koupelna okolo - 8.000
Chodby, předsíně- okolo 6.500
Garsonka - okolo 22.000
Komerční prostory - cena bude vyčíslena po prohlídce prostoru
Asistenční nákupy a další dodatečné služby 550,- Kč / hod
Dopravné 10,- Kč / km
....................................................................................
Aranžování zboží / dekorací pro focení
--- příprava na dekorování - zajištění doplňků podle typu zboží (vázy, svícny, svíčky, umělé květiny, světelné řetězy, textil a pod.); příprava na focení, stěhování všeho na místo a zpět, 350,- Kč / 1 hodina
--- aranžování zboží - 750,- Kč / hodina
--- dopravné 10,- Kč / km